čtvrtý mobilní operátor

Dočkáme se čtvrtého operátora ?

2.3.2019 * Tomáš Otruba, majitel Nordic Telecom, exkluzivně pro ČRoPlus: „Klíčovou podmínkou aukce 700 MHz bude správné nastavení národního roamingu (využití sítě stávajících operátorů). Bez toho prostě není možné postavit 4. operátora.“ Celý rozhovor zde : záznam rozhovoru


26.2.2019 * Stát bude v březnu a dubnu 2019 jednat s operátory ze Spojených států, Itálie, Francie, Velké Británie a Jižní Koreje ohledně zavedení čtvrtého operátora na český trh. Na dnešní tiskové konferenci při představení vládního návrhu změny zákona o elektronických komunikacích to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).


24.2.2019 * Na český trh musí přijít čtvrtý mobilní operátor. V pořadu České televize Otázky Václava Moravce se na tom shodli předsedové klubů ANO Jaroslav Faltýnek, Pirátů Jakub Michálek a místopředseda ODS Martin Kupka.


20.2.2019 * Situace na českém mobilním trhu je zabetonovaná, operátoři nabízejí velmi podobné tarify za velmi podobné ceny, zákazník nemá moc na výběr, řekl v pořadu Devadesátka ČT24 šéfredaktor odborného serveru Lupa.cz David Slížek.


17.2.2019 * Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO) v nedělním pořadu 168 hodin České televize mj. řekla, že data jsou drahá, protože je využívá jen malá skupinka lidí a Češi spíš hledají připojení k wi-fi sítím.


20.1.2019 * Francouzský mobilní operátor Iliad, který expandoval loni v květnu do Itálie, nastartoval revoluci v nabídkách tarifů, která donutila k poklesu cen i konkurenci. Ceny tarifů v Itálii díky tomu  klesly zhruba o pětinu. Nejde jen o příklad v Itálii, tlak na zlevňování mobilních tarifů se projevuje napříč Evropou. Tedy alespoň tam, kde se na trhu objevil čtvrtý operátor.


7.1.2019 * Česko má na hodně dlouhou dobu poslední možnost, aby přišel nováček a rozbil kartel operátorů T-Mobile, O2 a Vodafone. Jestli přijde čtvrtý mobilní operátor, se rozhodne ještě letos. 

www.cnews.cz/ctvrty-mobilni-operator-aukce-2019


11.5.2018 * Příchod nového mobilního operátora, od kterého si Český telekomunikační úřad (ČTÚ) slibuje tlak na snížení cen služeb pro zákazníky, přijde na český trh nejdříve v roce 2020. Právu to řekl mluvčí ČTÚ Martin Drtina. Celý článek www.novinky.cz/internet-a-pc/mobil/471340-novy-mobilni-operator


9.2.2017 * Čtvrtý operátor se hlásí o slovo. Na dražbu frekvence pro síť 5G se chystají České Radiokomunikace a Air Telecom

https://archiv.ihned.cz/