Roaming

Sledujeme pro vás ceny roamingu

Mezinárodní volání a roaming


Důležité je ujasnit si rozdíl mezi výrazy „roaming“ a „mezinárodní volání“.  U roamingu máte v rámci celé EU služby stejné jako doma. Ovšem za mezinárodní volání si již připlatíte. Roaming a mezinárodní hovory, tedy volání do zahraničí jsou totiž dvě odlišné věci. 

Pod pojmem roaming si představte nadcházející situaci. Pokud se se svým (českým) mobilním tel. číslem nacházíte v zahraničí (v rámci EU) a používáte jeho služby, tak jste přihlášeni do sítě tamního operátora. Pokud tedy v zahraničí využíváte na svém tel. čísle hovory, SMS nebo data, jedná se o roaming.

Pokud jste v České republice a voláte se svým tel. číslem z ČR do zahraničí, jedná se o mezinárodní volání.  Za takový hovor si již připlatíte, protože služba není v rámci vašeho mobilního tarifu. Podobně, mimo běžný tarif  se účtují i mezinárodní SMS.

Roaming

V rámci EU jsou na oba typy služeb (roaming i mezinárodní volání) zavedeny regulace. U roamingu platí, že můžete bez příplatku využívat služby jako doma (pro hlasové hovory a SMS to platí stoprocentně). Ovšem pozor na data se vztahuje určitý limit, který je ale obvykle dostatečně vysoký. Podrobné podmínky a ceny je potřeba si nastudovat přímo u svého mobilního operátora.

Ceníky roamingu:


Mezinárodní volání

V případě mezinárodního volání je aktuálně nastaven cenový strop za minutu hovoru na 0,19 eur (bez DPH) a 0,06 eur (bez DPH) za SMS odeslanou do zahraničí.

Ceníky mezinárodního volání a SMS : 

Země světa si každý operátor dělí dle svého uvážení do různých regionů a stanovuje si pro ně odlišné ceny. Například O2 má pouze dvě zóny (EU, mimo EU), T-Mobile tři (EU, zbytek Evropy, svět) a  Vodafone dělí země pro účely mezinárodního volání rovnou do pěti regionů (Region 0 až 4).

 


 

 

3 comments

  1. Dobrý den, chtela bych vědět kolik stoji minuta volani z i tam Spojené arabské emiráty, pridadne kolik stojí esemesky.

  2. Dobrý den sháním nejlevnější volání do Švýcarska. Můžete mi něco nabídnout děkuji.

Zveřejnit odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *